20 Eylül 2014 Cumartesi Saat 01:54
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul temizliği için; MFB GRUP
25 Nisan 2012 Çarşamba Saat 16:20
Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ataç ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Alkan ile MFB Grup’un sektördeki faaliyetlerini ve hedeferini konuştuk...

Okul temizliği için; MFB GRUP

Şirket olarak en önemli farklılıklarının şefafık olduğunu belirten MFB Grup yöneticileri, hizmetin ilk aşaması olan teklif verme sürecinden birlikte çalışma aşamasına kadar farklılıklarını müşterilerine hissettirdiklerini söylüyorlar. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ataç ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Alkan ile MFB Grup’un sektördeki faaliyetlerini ve hedeferini konuştuk...

3 MFB Grup’u tanıyabilir miyiz? Kaç yıldır faaliyettesiniz, bu alandaki hizmetlerinizi kısaca aktarır mısınız?

Engin Alkan: MFB grup 1989 yılında hizmet sektöründeki faaliyetine Tem-San ismi ile başladı. Geçen yıllar içerisinde iş hacmini genişletip 2007 senesinde grup şirketlerini MFB adı altında topladı. Başta temizlik hizmeti olmak üzere, peyzaj, ilaçlama, bordrolama ve entegre tesis yönetim hizmetleri ile Türkiye pazarında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Birçok alanda hizmet verdiğinizi görüyoruz. Bu alanlar içerisinde yoğunlukta olduğunuz sektörler var mı? Hangi sektörlere hizmetlerinizi sunuyorsunuz? Hizmet sunumunuzda olmazsa olmaz kurallarınız nelerdir?

Bülent Ataç: MFB Grup olarak otomotiv sektöründen gıda sektörüne, ilaç sektöründen ağır sanayiye ka-dar birçok sektörde faaliyet gösteren frmalara hizmet sunuyoruz. Biz müşteri portföyümüzü sınıfandırırken sektörlerini değil, hizmet vereceğimiz alanlarını göz önüne alıyoruz. Hizmet sektöründe işletmelerin yapıları önemlidir. Örneğin plazada bulunan bir ofs katına verilen hizmet-le bir fabrikaya verilen hizmet büyük farklılıklar içerir. Biz de tabi ki di-ğer hizmet sektöründeki frmalar gibi yüksek kalite standartlarında hizmet sunma çabası içerisindeyiz ve daima çözüm odaklı çalışıyoruz. En büyük farklılığımızın şeffafık olduğunu düşünüyorum. Hizmetin ilk aşaması olan teklif verme sürecinden itibaren bu farkı müşterilerimize hissettiriyoruz.

Referanslarınızdan bahseder misiniz? MFB Grup kimlere hizmet sunuyor?

Bülent Ataç: Çalışma ortaklarımı-zın yüzde 80’lik kısmını ağır sanayi ve üretim tesisleri oluşturuyor. Bu te-sisler arasında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının üretim alanları yer alıyor. Tabi bunların yanı sıra fnans sektöründen havayolu firmalarına, zincir mağazalardan medikal frmala-ra kadar geniş bir ağda temizlik hizmetleri sunuyoruz.

Endüstriyel temizlik operasyonlarının önemine değinir misiniz? Diğer ticari alanlarla bir kıyaslama yapıldığında öncelikler ve farklılıklar neler oluyor? Endüstriyel temizlik konusunda Türkiye pazarının bilinç seviyesi gelişiyor diyebilir miyiz?

Engin Alkan: Endüstriyel alanlarda verilen temizlik hizmeti direkt olarak üretimi hem maliyet hem de kalite olarak etkiliyor. Bugün Türkiye sanayisindeki işletmelerin bunun bilincinde olmadığını söylersek onlara haksızlık etmiş oluruz. Fakat sanayicilerimizin üzerindeki ağır vergi yükü ve yüksek üretim maliyetleri, yıllık bütçelerinde bir takım kısıtlamalara gitmelerine neden oluyor. Maalesef kısıtlama denildiği zaman da ilk akla gelen kalem temizlik hizmet giderleri oluyor. Güçlü sanayi kuruluşlarımız ve yabancı sermayeli üreticilerde bu tür kısıtlamalar asgari düzeyde. Son 20 yılda Türk sanayinin yükselişi, işletmelerin üretim ve ihracat hacminin artmasıyla birlikte temizlik hizmetine duyulan gereksinimleri de artırdı.

MFB Grup’un gelecekteki hedeflerinden bahseder misiniz? Bugün pazardaki konumunuzu nasıl tanımlarsınız? Pazarda ulaşmak istediğiniz noktaya vardınız mı?

Engin Alkan: MFB Grup olarak yıllardır hizmet kalitemizden ödün vermeden ölçülü olarak büyüdük ve bugünlere geldik. Önümüzdeki dönemde de aynı şekilde iş hacmimizi büyütme çabası içerisinde olacağız. Nasıl ki hizmet satın alan işletmeler bü-yük bir titizlikle marka seçimi yapıyorlarsa, biz de mümkün olduğunca kurumsal frmalara hizmet sunma gayreti içerisinde olacağız. Açıkçası iş yapmış olmak için yeni işler almak gayretinde değiliz. Biliyoruz ki büyümek için büyük düşünen kuruluşlarla çalışmalı, kurumsal niteliği yüksek işletmelere hizmet vermeliyiz. Her ne kadar azımsanmayacak sayıda müşterimiz ve çalışanımız olsa da verdiğimiz hizmet açısından kendimizi ‘butik frma’ olarak tanımlıyoruz. Şu an pazarda geçmiş yıllarda hedefediğimiz noktaya geldik fakat hedeferin sonu yok. Varılan hedefer yeni hedeferi doğurur.

Bu haber 1034 defa okundu.
 
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
HASAN BASRİ YAZICI Üsk. Şube Müdürü
Mutlu bir aile öyküsü
S.ERDOĞAN Beykoz Kaymakamı
Denetimsiz, sağlıksız gıdalar-5
Prof.Dr. NESRİN EMEKLİ
Ünlü bir Türk düşünürü
A.ERDOĞAN Mehmet Emin Saraç Müdürü
İstanbul’u yaşamak
HALİL ÖNGE Üsk. Kısıklı Müdürü
Dilim dilim oldu dilim
YUNUS OZAN Mehmet Niyazi Altuğ Md. Yrd.
Ramazan
ABDULBAKİ MURAT Okul Müdürü
Sanal alem
MEHMET YEŞİLKAYA Okul Müdürü
Türkiye’de sendikalı olmak
MUSTAFA KIZILAY Sınıf Öğretmeni
Zamanın Ruhu…
H.GAMZE KARSLI Diyetisyen
Henüz Yazı Eklenmemiş
MUHSİN DURUCAN Eğitimci-Yazar
Özlem
Aydın Koç Eğitim Müfettişi
Zeytindağı Bizim imparatorluk (1)
BAHRİ BÜKE Cumhuriyet İÖ. Md. Yrd.
Kömür mü, ömür mü?
ERHAN SARICA Kaya Sebati Tuncer Müdür Yrd.
Mobbing nedir?
A.KEMAL SUBAŞI Kısıklı İ.O. Md. Yrd.
Çocuklarımız nerelerden eğitim alıyor?
CANAN YILDIZ Sultangazi İ.O. Anaokulu Öğrt.
PLEVNE LİSESİ’nde muhteşem pilav günü
SİTE ANKET
Çalışmalarımızı Nasıl Buluyor sunuz?
Çok İyi
İyi
Orta
Kötü
Çok Kötü