ÇOCUKLARA YAZMAYI SEVDİREN DEFTER

ÇOCUKLARA YAZMAYI SEVDİREN DEFTER

Çocuğunuzun el yazısını geliştirmek büyük oranda size bağlıdır. Çünkü günümüzde çocukların, genellikle iyi bir yazı stiline sahip olmak gibi bir kaygıları bulunmamaktadır.

Bu nedenle, çok küçük yaşlardan itibaren çocuğunuza yazma becerilerine yönelik egzersizler yaptırma ve güzel bir yazıya sahip olmanın önemini aşılama konularına özel önem vermeniz gerekmektedir.

Ona, vermek istediği mesajın sadece iyi bir el yazısıyla herkes tarafından anlaşılabileceğini söyleyin.
Günümüzde insanlar arasında doğru ve okunaklı yazı yazan pek az kimse vardır. Yapılan incelemeler yalnızca sıradan insanların değil aydınların da yazılarının giderek bozulduğunu göstermektedir.

Yazı yazma alışkanlığı kazanan kişiler, düzeni ve disiplini alışkanlık hâline getirir, eğitim yaşamı boyunca ve yaşamın her döneminde başarılı olur.

Alemdağ Emlak Konutları Türkçe Öğretmeni Mustafa Gökenci " SEN de YAZAR"sın adlı bir eser hazırladı.  Defter renkli basıldı ve 112 sayfa...   Özellikle 5.6.7. sınıfların kullanacağı özel bir defter. GÖKENCİ kitabın ön sözünde şöyle yazdı.  "Ünlü düşünürümüz Cemil Meriç "RUH YAZININ İCADINDAN BERİ ÖLÜMSÜZDÜR" der. 
Yazının hayatımızdaki önemini anlatan bu sözü merkeze alarak diyoruz ki yazıyı, hayatımızda kaçınılmaz bir yere sahip. İçimizden "Ya bu yazı yazmak çok sıkıcı, nasıl başlayacağımı bilmiyorum, yazım çok kötü vb. "serzenişleri duyar gibiyim" Bunları hiç dert etmeyin. İşte bu defter tam da bunun için hazırlandı. Size yazı yazmayı sevdirecek, var olan yeteneğinizi gelişterecek, yazıya karşı bakış açınızı güzel anlamda destekleyecek.
Yazılarınız artık daha güzel hâle gelecek.
Bu defterde kelime bulma oyunundan cümle kurmaya, cümle kurmadan paragraf oluşturmaya, görsel yorumlamadan tam manasıyla yazı yazmaya kadar her şeyi bulacaksınız. Hem yazıp hem eğleneceksiniz Ayrıca kelime çalışma etkinlikleriyle kelime hazinenizi zenginleştireceksiniz.
Bu arada bazı sayfalarda "SÖZÜN ÖZÜ" kısmıda da beğendiniz bir sözü yazabilirsiniz. 
Sizde zaten var olan yazma yeteneğini destekeleceğimi umduğum bu defteri sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum"
Yazı yazmaya sevdiren defterin bazı sayfalarını aşağıda inceleyebilirsiniz... 
DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİM TELEFONU: 0543 327 42 07
ALEMDAĞ EMLAK KONUTLARI TÜRKÇE ÖĞRETMENİ MUSTAFA GÖKENCİ

 
Ahmet Ünal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ülkemizi...

Lütfi Banat İlkokulunda yürütülen proje bu yıl eTw...

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün`den Kül...

Öğrenci, öğretmen ve çalışanları, sokağa çıkma kıs...

Türkiye?nin En Büyük Deneme Sınav Platformu

ÇOCUKLARA YAZMAYI SEVDİREN DEFTER

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ ARZU KILIÇ: ÇOCUKLARDA TEKNO...